RSS
piątek, 29 stycznia 2010
TAVI FOR VOGUE PARIS

tavi

tavi 2

 

tavi 3

Jednych zachwyca, innych odpycha, mowa o Tavi Gevinson. Nazywana jest: najmłodszą dyktatorką mody.Warto zajrzeć na jej bloga, i wyrobić sobie zdanie. Dziewczynka,bo ma 13 lat współpracuje z POP magazine.Na vimeo tańczy, rapuje i wygłupia się jak nastolatka. Jedyne co ją wyróżnia od rówieśników to to, że chodzi na pokazy. Nie dziwi mnie fakt,że mówią na nią: "stara malutka'. Była juz na okładce LOVE magazine. Jest już na językach wszystkich, dlatego Vogue Paris wraz z Tommym z JAK&JILL zrobili z nią ciekawy materiał.

O Tavi można przechytać w Wysokich Obcasach i Wybiegu Kary.

Zdjęcia pochodzą z The Canadian School.

11:27, doityourself
Link Komentarze (1) »
czwartek, 28 stycznia 2010
CRACOW VIBE PROJECT

Uwaga ! Jedyny i niepowtarzalny 'yard sale' w Krakowie! Zapowiada się fantastyczna impreza. Szkoda tylko, że nie mieszkam w Krakowie :( .Serdecznie polecem.

CRACOW VIBE PROJECT - 30 stycznia /Pauza/ Klub Pauza

Ideą imprezy jest zgromadzenie w jednym miejscu interesujących projektantów z całej Polski, zajmujących się szeroko rozumianą modą, designem i sztuką. Chcemy dać ludziom z Krakowa możliwość zobaczenia i kupienia rzeczy z najnowszych kolekcji zarówno znanych już projektantów, jak i twórców młodego polskiego rynku mody, którzy będą mogli pokazać się szerszej publiczności i dotrzeć ze swoją twórczością do nowych odbiorców.

Tego dnia Pauza przemieni się w istną galerię. Będzie moda, sztuka, design i muzyka. Specjalnie dla Was zaprosiliśmy do udziału w imprezie najoryginalniejsze marki odzieżowe, najświeższych designerów i najbardziej kreatywnych artystów. Poza modą dostępne będą też mało znane winylowe zabawki Vinylcanvas i Subnormal, promowane przez Hodowców Zabawek. Cała impreza, podzielona na część dzienną i nocną, okraszona będzie muzyka znanych i szanowanych DJ’ów.

Będzie to pierwsza tego typu impreza organizowana w Krakowie na większą skalę. Jesteśmy pewni, że przyjmie się i zyska taką popularność jak podobne imprezy w Warszawie i innych miastach Polski, gdzie takie wydarzenia cieszą się ogromnym powodzeniem. Mamy nadzieję, że CVP stanie się cyklicznym wydarzeniem na kulturalnej mapie Krakowa, który posiada ogromny potencjał, jest otwarty na nowe propozycje i ciekawy nowości.

Wydarzenie będzie podzielone na dwie części, dzienną i nocną.

CZĘŚĆ DZIENNA- prezentacja + sprzedaż / Pauza (1 piętro) godz. 12-18

Do dyspozycji gości będą 2 sale wystawowe ze stanowiskami, wieszakami, miejscem dla muzyków. Między salami znajduję się pomieszczenie z barem i miejscami siedzącymi, gdzie podczas trwania yard sale będzie można napić się kawy i pooglądać specjalnie przygotowane na tą okazję wizualizacje.W ciągu dnia grać będą krakowscy dj-e popularni nie tylko w Polsce, ale i na międzynarodowej scenie muzycznej:

Teezy ( Supra1 ) - 1/2 duetu Supra1, jedynych polskich reprezentantów w nowojorskiej superwytworni Trouble&Bass http://www.myspace.com/thisissupra1

Zeppy Zep - młody krakowski grafik i DJ związany z wytwórniami Top Billin i Robox http://www.myspace.com/zeponeyo

Jan Mian - krakowski DJ minimalowy http://www.myspace.com/notengoniputaidea

Matik Automatik – the only gay in the village / transfigurato cru: http://www.facebook.com/pages/Matik-Automatik/238676697673

ZAPROSZONE MARKI: MODA:

Misbehave http://www.misbhv.com

Zemełka &Pirowska http://www.zemelkapirowska.com

Greenestablishment http://www.gestablishment.com

UEG http://www.ueg.pl/

Cock & Bullstory http://www.myspace.com/cocknbullstory

Haja http://www.haja.com.pl/

Nunc http://www.nuncfashion.com

Joanna Paradecka http://www.paradecka.com/

Justin Iloveu http://justiniloveu.com/

TeeTeeLinka http://teeteelinka.pl

Intruz Clothing http://www.intruz.com

IO? ION! http://ioion.pl/

urbanflavours http://www.urbanflavours.pl/

BLIND Cafe Concept Store http://www.facebook.com/pages/BLIND-Cafe-Concept-Store/167885265802

DESIGN, FORMY UŻYTKOWE:

OYO http://www.oyo.com.pl/news.php

Ewa Bona/Inez Kochanowicz Coollection Kuba Bujas /malarstwo/grafika Vinylcanvas http://vinylcanvas.com/

Subnormal http://www.subnormal.pl/

PROJECT ALBUM http://projectalbum.pl/ i inne...

Z OSTATNIEJ CHWILI!!! Na imprezę dojedzie też warszawski Concept Store BLIND z kolekcją Adidas Originals, torebkami Nahui Ollin oraz innymi niezwykłymi dodatkami....To niepowtarzalna okazja bo nigdzie indziej nie znajdziecie takich perełek.

O oprawę i montaż VIDEO zadba grupa Vr-Media http://www.vr-media.eu/

Autorkami pomysłu są projektantki z Krakowa Katarzyna Kotnowska i Natalia Maczek misbhv.com oraz Anna Pirowska i Agata Zemełka zemelkapirowska.com

CZĘŚĆ NOCNA – impreza/ koncert / Klub Pauza (podziemia) godz. 22 - 6 wstęp wolny / od 21 lat

Gwiazdą wieczoru będzie BEN WESTBEECH - muzyk, dj, producent i wokalista obdarzony nieprzeciętnym głosem. Mówi się o nim, że ten wyjątkowy talent zaczerpnął z samego źródła, z którego także wypłynęli Massive Attack, czy Portishead. Artysta eklektyczny, poruszający się bezbłędnie pośród różnorodnych gatunków muzycznych - miejski soul, jazz, funk , rock and roll i hip hop, house, to tylko niektóre z inspiracji, jakie można odnaleźć w jego produkcjach.

Został wychowany w duchu muzyki klasycznej – jako dziecko pobierał lekcje gry na wiolonczeli oraz lekcje śpiewu. Jak sam mówi, był to czas, kiedy jego dusza została zaprzedana muzyce. I to na nasze szczęście, bowiem podpisanie owego paktu zaowocowało genialną produkcją o lekkim tytule I fell so good today. I to właśnie ona wprowadza Westbeech’a na salony muzycznego świata. Bezwzględny łowca dobrej muzyki, Gilles Peterson, w swojej cotygodniowej audycji radiowej, odkrywa przed światem foniczną perłę, jaką jest twórczość Bena Westbeech’a. Świeżość i siła jego produkcji jest tak wielka i szczera, że owocuje to podpisaniem kontraktu z wytwórnią Gillesa Brownswood Recordings i wydaniem doskonałego albumu Welcome To The Best Years Of Your Life. Występ Bena Weestbeecha poprzedzi Robert Busha i Piękni Chłopcy,a o oprawę wizualną zadbają Temporary Space Design.

Info i zdjęcia - materiały prasowe

17:42, doityourself
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 26 stycznia 2010
Powrót na stare śmiecie...
Mam nadzieję,że zawitam tu na dłużej. Wiem jedno: nie mogę się powstrzymać od dziennej dawki newsów ze Świata mody na dzień dobry. Dlatego chcę się tu dzielić z Wami moimi spostrzeżeniami.  Formuły bloga nie zmieniam, lekko go odświeżę i unowocześnię. Zapraszam więc do lektury i oglądania.
19:31, doityourself
Link Dodaj komentarz »