RSS
sobota, 29 września 2007
Jak dobrze wyglądać nago
 

Niedawno trafiłam na ten program na TVN o 10, są to chyba powtórki z TVNStyle.  A tu można przeczytać więcej. Polecam.

Stylistą i prowadzącym jest Gok Wan, sprawia, że uczestniczki programu odzyskują wiarę w siebie i czują się piękne. Jest to niemałe wyzwanie. Musi pozbyć kobiet kompleksów (kto ich nie ma?!), musi odzyskać w nich wiarę w siebie. Uczestniczki często zmierzają się z własnymi uprzedzeniami, z sobą i własnym ciałem. Warto podpatrzyć w jaki sposób zmienia te kobiety.

W każdym odcinku obserwujemy przemianę jednej z kobiet, która ma wyjątkowo niską samoocenę. Brak wiary w siebie, kompleksy i negatywne postrzeganie własnego ciała - to wszystko, z czym przyjdzie się zmierzyć styliście. W ciągu 4 tygodni Gok i jego pomocnicy mają za zadanie uwolnić uczestniczkę od tych uprzedzeń i sprawić, by wyglądała dobrze nie tylko w ubraniu, ale również bez.

W tym celu stylista poddaje uczestniczkę swoistej „terapii szokowej". Aby jak najlepiej poznać jej problemy, musi dowiedzieć się, z której części ciała jest najbardziej niezadowolona i jak daleko posunęła się w ukrywaniu swojej nagości

Jego pierwszym wyzwaniem jest przekonanie jej, aby rozebrała się do bielizny, przed trzema ogromnymi lustrami. Nie jest to łatwe zadanie dla osoby, która do tej pory ukrywała swoje ciało. Ale Gok nie jest po to, aby krytykować mankamenty jej urody. Jego zadaniem jest nauczyć ją jak być dumną ze swojego ciała.

Uczestniczka jeszcze nie wie, co przygotował Gok. Jej zdjęcie w samej bieliźnie, powiększone do niebotycznychrozmiarów, będzie wyświetlane na ścianie budynku w centrum Londynu. W ten sposób zostanie poddane ocenie przypadkowych przechodniów.

Gok Wan konfrontuje efekty badania opinii publicznej z negatywną samooceną bohaterki, odtwarzając najciekawsze fragmenty sondy ulicznej. Efekty konfrontacji są zaskakujące. Eksperci zabierają się do dzieła. Przeprowadzają z uczestniczką serię eksperymentów, które jasno i bezdyskusyjnie wykażą, że jej postrzeganie siebie jest błędne.

Następnie przychodzi czas, na odbudowanie poczucia wartości uczestniczki. Stylista zabiera ją na zakupy. Pokazuje, jakie popełniała błędy w ubiorze i udziela rad jak dobierać ubrania do kształtu figury. Uczy także jak dobrze dobraną bielizną i strojem podkreślić własne atuty i odciągnąć uwagę od niedoskonałości. Dzięki tym zabiegom uczestniczka zaczyna widzieć swoje „wymiary" w innym świetle.

W kolejnym etapie prowadzący zaproponuje różnorodne zabiegi kosmetyczne... Wygląd uczestniczki zmieni się diametralnie! Jednak zmiana w wyglądzie stanowi tylko część udanej metamorfozy. Musi jeszcze nauczyć się jak prezentować swoje nowe ciało , aby czuć się w nim swobodnie i pewnie. W tym celu eksperci nauczą jej trików stosowanych przez modelki na wybiegach. Pokażą jej jak ładnie się poruszać i pozować do fotografii.

W wielkim finale uczestniczkę czeka największe wyzwanie. Musi zaprezentować swoje ciało światu i wziąć udział w rozbieranej sesji zdjęciowej. Co będzie czuła, kiedy w centrum Londynu zobaczy zdjęcie własnego ciała?

Prowadzący

Gok Wan - to 31-letni bardzo utalentowany i cenionyw Wielkiej Brytanii stylista mody. Studiował aktorstwo w prestiżowej „Central School of Speech and Drama" w Londynie, ale szybko odkrył, że jego prawdziwym powołaniem jest moda. Zanim zajął się na poważnie stylizacją swoja karierę rozpoczynał od fryzjerstwa i makijażu. Kilka lat później kreował styl wielu gwiazd i modelek do sesji mody w prestiżowych magazynach między innymi w „Marie Claire", „The Face" i „Clash Magazine". Obecnie posiada własna ekipę asystentów i pracuje ze światowej sławy fotografami takimi jak Arthur Elgort, Terry O'Niell i John Swannell.

Dzięki programowi „How to Look good naked" (Chanel 4), który w Wielkiej Brytanii odniósł ogromny sukces, zyskał ogromną popularność.

Info ze strony tvnstyle.pl

11:57, doityourself
Link Komentarze (6) »
czwartek, 13 września 2007
Balloons
 
 
 
 
 
 
11:53, doityourself
Link Komentarze (5) »
środa, 12 września 2007
Make Love, Not War

Mam mieszane uczucia, jak Banana , co do sesji z włoskiego Vogue. Całą sesje można zobaczyć tutaj . Mi przypadło do gustu jedno zdjęcie, ostatnie.

11:38, doityourself
Link Dodaj komentarz »